Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Hitlerowcy w gminie Kuślin ” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Niemiecka uroczystość w okupowanym Kuślinie”

 

Uroczystość

Kolekcja (zbiór/zespół): Hitlerowcy w gminie Kuślin , Słowa kluczowe: II Wojna Światowa, okupacja, Kuschlin, Niemcy, Hitlerowcy, Kuślin


Fotografia z odnalezionego w Kuślinie niemieckiego albumu. Już w 1741 roku w Kuślin zamieszkiwali osadnicy olęderscy. Od tego czasu aż do okresu powojennego wieś była zamieszkiwana w przeważającej mierze przez ludność niemiecką. W roku 1865 w Kuślinie powstała parafia ewangelicka. W latach 30 XX wieku 278 ośmiu mieszkańców było narodowości niemieckiej a tylko 83 polskiej. We wsi istniały niemieckie organizacje takie jak Westpolnische Landwirtschaftliche Gesellschaft, Zjednoczenie Niemieckie, Partia Młodoniemiecka. W czasie wojny Kuślin był centrum niemieckiego życia, istniał tu Urząd Stanu Cywilnego (Standesamt), tu odbywały się uroczystości z udziałem organizacji i wojska niemieckiego.


Nazwa dokumentu: Uroczystość
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Hitlerowcy w gminie Kuślin
Teczka (jednostki archiwalna): Niemiecka uroczystość w okupowanym Kuślinie
Numer ID: CATL 27 C / 4.5.5
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Kuślin
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: II Wojna Światowa, okupacja, Kuschlin, Niemcy, Hitlerowcy, Kuślin
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Niemiecka uroczystość w okupowanym Kuślinie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.